Magyar Költészet Napja

A Kunszentmiklósi Varga Domokos Általános Iskola tanulói és munkatársai ma igazán méltóképpen ünnepelték meg a Magyar Költészet Napját. Az iskola aulájában megtekinthető az a kiállítás, mely időrendi sorrendben mutatja be a vers útját napjainkig. Természetesen helyet kaptak a válogatásban kunszentmiklósi versek is. A kiállítás megvalósításáért hálásak vagyunk Horváth Eszternek, a Varga Domokos ÁMK munkatársának. Látványos, kreatív, színvonalas produktum!

Délelőtt az iskolaudvar egy flashmobnak adott helyet. Tanulóink először a 7.b osztályos tanulóktól hallgattak meg verseket, majd közösen adták elő József Attila megzenésített, Rejtelmek című költeményét. Köszönjük a közreműködést Kácser Györgyi, Rusznyák Edit és Pócs Márton kollégáknak! Mindezek után voltak bátor, ügyes kisdiákok, akik kiálltak a diáktársaik, tanáraik elé és elszavalták kedvenc versüket! Nagyon ügyesek voltak, örültünk a szereplésüknek! Majd az 1.a osztályból is voltak vállalkozó kis nebulók, akik szintén elszavalták azokat a verseket, amelyeket már a tanév során megtanultak. Köszönjük Lévainé Bognár Edit tanító néninek a segítséget! Végül a felső tagozatos tanulóink vettek részt Kunszentmiklós város másik két iskolájának tanulóival együtt, az iskola nagytermében a Kávészünet együttes műsorán, melyet a Varga Domokos ÁMK munkatársai szerveztek. A megzenésített versekkel igazán jó hangulatú előadásban volt részük a jelenlevőknek.

Köszönjük az együttműködést a Varga Domokos ÁMK munkatársainak!