Tankerületi Természattudományi Verseny

2024.03.21-én iskolánkban rendeztük meg a tankerületi természettudományi versenyt. A négy járásból összesen 9, három-három fős csapat mérte össze tudását a megadott természettudományi témakörökből. A csapatok előzetes feladatként egy, az év fáját bemutató tablót készítettek, melyet a verseny helyszínén kiállítottunk, így nem csak a zsűri láthatta és pontozta, hanem a részt vevő versenyzők is gyönyörködhettek egymás munkájában. A verseny első részében a diákok, a szintén előzetes feladatként kapott munkájukat mutatták be, mely a vadmacskáról szólt. Ezután feladatlapot oldottak meg. A harmadik részben pedig interaktív feladatban mérték össze nem csak tudásukat, hanem gyorsaságukat is a versenyzők.

I. helyezett: Kiskőrösi Bem József Általános Iskola Csengődi Általános Iskolája. Természetvédők csapata. Tagok: Kiss Fanni, Makó Dániel, Szentgyörgyi Zalán. Felkészítő pedagógusuk: Dénes Erika

II. helyezett: Izsáki Táncsics Mihály Általános Iskola Kolon-tavi gólyák csapata. Tagok: Beke Szilárd György (5.b), Sztakó Adél (5.a), Tóth Szilveszter (6.b). Felkészítő pedagógusuk: Tóthné Halász Teréz

III. helyezett: Izsáki Táncsics Mihály Általános Iskola Kolon-tavi orchideák csapata. Tagok: Komáromi Bella (5.b), Kovács Larina (5.b), Kocsis Zalán (6.b)

Iskolánk csapata, a Kunszentmiklósi lepkék, az ötödik helyezést érte el. Tagok: Knúl Liliána (5.b), Palkó Csenge (6.b), Cservencsik Dániel (5.b). Felkészítő pedagógus: Kása Csaba Mátyás.

Szeretettel gratulálunk minden részt vevőnek és felkészítő pedagógusnak!