Beszámoló a Kunszentmiklósi Varga Domokos Általános Iskola ballagási ünnepségéről

2026. június 20-án megható és ünnepélyes keretek között búcsúztak el nyolcadikos
diákjaink a Kunszentmiklósi Varga Domokos Általános Iskolától. A ballagási
ünnepség a hagyományokhoz híven, méltóságteljes pillanatokkal telt, melyet az
iskola közössége és a büszke szülők együtt kísértek figyelemmel.

A reggeli órákban a végzős diákok izgalommal gyülekeztek az iskolánk aulájában,
később az osztályfőnökök vezetésével a tanulók elfoglalták helyüket tantermeikben.
Pontosan 9:00-kor a kézi harangszó jelezte az utolsó becsöngetést, amely egyben
az iskolai évek lezárását is jelképezte. Ballagó osztályaink gyönyörűen feldíszített
tantermeikből a szintén friss virággal díszített folyosókon át vonultak le.
A diákok ünnepélyes levonulása után közösen énekeltük el a Himnuszt,
megalapozva az ünnepség emelkedettségét. A programban a családok számára is
lehetőséget biztosítottunk a közös fotók elkészítésére és a virágok átadására, ezzel
is emlékezetessé téve a ballagó diákok életének ezt a fontos állomását.

Az ünnepi műsort Pócs Márton igazgatóhelyettes szavai vezették fel, majd a búcsú
perceiben megható gondolatok hangzottak el:
– Knúl Liliána (7.b) a hetedikesek nevében köszönt el az iskolától távozóktól.
– Palkó Csenge Ágnes (8.b) a végzősök nevében búcsúzott az iskolától és a
pedagógusoktól.
– Balla István Gyula (8.a) előadásában hallhattuk Bártfai Judit Az utolsó héten
című versét.


Ezt követően Pozsári Gyöngyi igazgató mondta el köszöntőjét, hangsúlyozva a közös
emlékek jelentőségét, majd az iskola nevében jutalomkönyvekkel ismertük el a
tanulók kiemelkedő munkáját és szorgalmát.


Az ünnepség egyik legmeghatározóbb pillanata a hagyományos zászlóátadás volt. A
végzősök képviseletében Madácsi László (8.a) és Mendi Krisztofer (8.b)
osztálytitkárok kötötték fel a búcsú szalagjait az iskola zászlajára. Ez a szimbolikus
gesztus jelzi, hogy bár a nyolcadikosok távoznak, az iskolához fűződő kötelékük
örökre megmarad, a zászló pedig tovább őrzi emléküket az intézményben.
Műsorunkat idén is színesítette az „Össz-Hang” kórus műsora Rusznyák Edit
felkészítésével.

Köszönjük minden résztvevőnek, meghívott vendégeinknek, hogy jelenlétükkel
megtisztelték a ballagókat, és hozzájárultak ehhez az emlékezetes búcsúhoz! Sok
sikert kívánunk minden végzős diákunknak a középiskolai évekhez!