Október 23.

Tisztelet a hősöknek !

Üdv néked Ifjúság

Üdv néked, Ifjúság! Üdvöz légy magyar nép,
ki lángban és vérben születtél meg újra
három nagy éjszakán vad ágyúdörgésben!
Melyik nép írta fel mostanában nevét
így, hogy aranyt adott kezébe Isten ujja?
S mely nép beszélt így az önmaga nevében,
mint angyal, mikor a harsonáját fújja?
… Bús igájának fájára írja hát,
s mint annyiszor a megsárgult ezerévben
vérrel és vassal tanítsa zsarnokát!

(Sinka István)

A 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseményére az 1956-os forradalom és szabadságharcra emlékeztünk iskolánkban. A kisebbek osztályfőnöki óra keretében beszélgettek ünnepünkről. 4-8. évfolyamos tanulóink a nagyteremben tisztelegtek hőseink előtt. A megható és színes műsort Pócs Márton tanár úr és Rusznyák Edit tanárnő tanítványai (a 7.a osztály és az énekkar)adták elő elsötétített teremben felidézve a legfontosabb eseményeket.